×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۸ مهر - ۱۳۹۷  
true
false

مازخانه کتابخانه عمومی فرزانه جامع مشهد مقدس به بهره برداری رسید نمازخانه کتابخانه عمومی فرزانه جامع مشهد مقدس با هزینه ۲۵ میلیون ریال تومان تجهیز و افتتاح شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، نمازخانه کتابخانه عمومی فرزانه جامع مشهد مقدس همزمان با برگزاری جلسه شورای  اقامه نماز اداره کل و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با هزینه ۲۵میلیون ریال تجهیز و افتتاح شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این جلسه با اشاره به پیگیریهای انجام شده جهت راه اندازی و تجهیز نمازخانه های کتابخانه های عمومی استان گفت: باید شرایطی در کتابخانه مهیا باشد که اگر کسانی برای مطالعه و امانت کتاب به کتابخانه مراجعه می کنند در هنگام نماز به راحتی بتوانند در اولین فرصت نماز را اقامه کنند.

حسین اکبری ادامه داد: نمازخانه های تمامی کتابخانه های عمومی استان مورد بررسی قرار گرفته است و جدا از کتابخانه هایی که در محل مسجد یا نزدیک به مسجد و حسینیه قرار دارند در بقیه کتابخانه ها  نحوه ایجاد و تجهیز نمازخانه در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: برای این منظور لیستی از کتابخانه ها تهیه شده است و در حال حاضر ده کتابخانه انتخاب و در راستای تعمیر و تجهیز نمازخانه کتابخانه ها اقدام می شود.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی مشهد مقدس نیز گفت: تقریبا تمامی نمازخانه های شهرستان مشهد دارای نماز خانه هستند و یا اینکه نزدیک به اماکن مذهبی مانند مسجد وحسینیه قرار دارند.

مریم رام ادامه دادک برای تجهیز نمازخانه کتابخانه فرزانه جامع بیش از ۲۵ میلیون ریال هزینه شده است که برای خرید اقلامی مانند فرش ، بنر محراب، جامهری و دیگر وسایل نمازخانه ای هزینه شد.

در ادامه این جلسه دبیر شورای ترویج فرهنگ نماز اداره کل به بیان گزارشی از نمازخانه های کتابخانه های عمومی استان پرداخت.

کبری محمدی در این گزارش به بیان نحوه وجود و استقرار نمازخانه در کتابخانه ها پرداخته و گفت: ۱۰ کتابخانه ای که برای تجهیز انتخاب شده اند بیشتر کتابخانه هایی هستند که دارای جمعیت عضو زیاد و با فاصله بیشتر از ۵۰۰متر نسبت به اولین مسجد و یا حسینیه قرار دارند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


false